Rozwiązaniaprogramistyczneszyte na miarę KRYPTOWIEDZA Kantory giełdyi bramki Rozwiązaniaprogramistyczneszyte na miarę Rozwiązaniablockchain ZbiórkiSTO / ICO

Tokenizacja i STO -
Czy warto?

Tokenizacja, to temat z pewnością warty uwagi. Model Initial Coin Offering (ICO) ma z tym wiele wspólnego, a co więcej - nastał moment, w którym zaczął się coraz bardziej zmieniać i ewoluować. Przyczyniło się to do istotnych wad, które były zbyt ryzykowne dla inwestorów, chcących posiadać najwyższą gwarancje bezpieczeństwa działań i tokenizacji. Jedną z najważniejszych wad ICO stał się niski poziom zabezpieczenia nabywców tokenów. Niepewność i ryzyko sprawiły, że obecnie inwestorzy obawiają się inwestowania środków w tokeny, za pomocą ICO. Aby rozwiązać ten problem, powstał Security Token Offering (STO).

Należy wspomnieć, iż powstanie STO miało w głównej mierze zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla nabywców tokenów. Rok 2019 przyniósł efekty tych działań, ponieważ istotność roli STO zauważalnie rosła. Dostępne dane oraz opinie ekspertów popierały te wnioski podkreślając, że model emisji tokenów STO zyska jeszcze więcej w przyszłości.


Czym tak naprawdę jest STO?

Aby dobrze zrozumieć funkcjonowanie STO oraz jego wykorzystanie w praktyce, należy określić czym jest Security Token Offering. Po pierwsze, jest to rodzaj emisji tokenów, który umożliwia dokładniejsze i bardziej precyzyjne rozwiązania. Biorąc pod uwagę ICO, nie ma się na względzie jego krytyki, jednak prezentowane liberalne podejście Initial Coin Offering, przyczynia się do licznych nadużyć ze strony nieuczciwych osób. W odróżnieniu od ICO, model STO jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. W ramach jego działania emituje się tokeny, które opierają się na aktywach. Sprawia to, że jest on niemal odwzorowaniem emisji akcji, które znane są tradycyjnie.


Działania Security Token Offering

W Europie możliwe jest przeprowadzenie oferty mniej formalnej - czyli prywatnej, oraz oferty publicznej - sformalizowanej już w dużo większym stopniu. STO podlega przepisom prawnym, o których nie można zapomnieć. Przepisom takim podlega emisja każdego papiero wartościowego. Co więcej, należy pamiętać, że oferta w wyższym stopniu sformalizowana, oznacza również większe koszty. Przed emitowaniem tokenu, konieczne jest zastanowienie się, który model lepiej wybrać. Podkreślając fakt większych wymogów prawnych oraz organizacyjnych, STO to zdecydowanie duże wyzwanie. Mimo, iż dla niektórych firm tak wysokie wyzwanie może okazać się niemożliwe do pokonania - to Security Token Offering posiada wiele zalet, które warto podkreślić.


Ważne zalety STO

Rynek technologii blockchain, stale się rozwija - przynosząc kolejne, niezawodne rozwiązania. Obecnie tokeny STO, to innowacja nawet dla rynku blockchain. Sam fakt, takich działań sprawia, iż model Security Token Offering uważa się za udoskonalenie tradycyjnych działań finansowych. Co stawia STO na tak wysokim poziomie? Przede wszystkim większa płynność dokonywania ich zakupu, który jest istotnie prosty i dostępny dla każdej osoby, posiadającej Internet. Niestety, obywatele państw, w których wprowadzono zakaz wykorzystywania ICO, nie mogą brać udziału w emisjach STO.

Inwestorzy, dla których liczyła się wolność pod kątem dostępności oraz płynność zakupu - otrzymali rozwiązanie w postaci modelu STO. Dzięki minimalnym nakładom inwestycyjnym oraz braku wymogu bycia akredytowanymi inwestorami - STO to token, który może nabyć każdy. Zdecydowanie odróżnia to akcje na starszych rynkach finansowych, typu IPO. Kolejną z istotnych zalet STO jest więc łatwiejszy dostęp nie tylko dla dużych ale i mniejszych przedsięwzięć oraz inwestorów.


STO - co będzie dalej?

Stwierdzenie, iż to kolejny etap ewolucji tego typu zbiórek, odnosi się więc do przyszłości rynku startupów, które zajmują się technologią blockchain. Rynek kryptowalut oraz tokenów stale się zmienia i rozwija w dziedzinie finansowej.

Model ten będzie nadal wdrażany o nowe rozwiązania oraz kolejne inwestycje biznesowe. Przez wzgląd wyższe koszty oraz sformalizowanie, STO na początku rozwoju rynku, może być na start dedykowane dla większych inwestorów. Kolejne regulacje mają na względzie zwiększenie zaufania do STO, gdyż zaufanie i bezpieczeństwo inwestycji to niepodważalnie istotny fakt przy wykorzystaniu w finansach.